ELENGEDÉS–ELFOGADÁS
Tavaszi böjtös elvonulás
Az elvonulás vezeti:
Paulinyi Tamás
Ápr. 28-29-30. (Szo-V-H) 18–20 h
Villa Filia vendégház / Szlovákia
Részletek (klikk!)
NyitoTTTudat 3.0
PSZICHEDELIKUS UTAK
A SPIRITUALITÁSBAN
Kétnapos hétvégi kurzus
Paulinyi Tamás vezetésével
További előadók:
Barát István Zsolt
Laár András
Nádor Judit Keya
Máj. 5-6. (10.00–18.00 h)
IBS-OC
Elővételi kedvezmény!
Részletek (klikk!)
A SZERELEM MÁGIÁJA
A párkapcsolatok titkos dimenziói...
Paulinyi Tamás
beszélgetéssel egybekötött előadása
Máj. 15. (kedd) 20.30–22.00 h
Vörös Oroszlán Teaház
LÉLEKELIXÍR sorozat
Regisztráció szükséges!
Részletek (klikk!)
1967-ben született Budapesten. Tanár, művelődésszervező diplomát szerzett az Eszterházy Tanárképző Főiskolán valamint mentálhigiénikus diplomát a Kossuth Lajos Tudományegyetemen. A 90-es évek első felében újságíróként dolgozott, majd fesztiválszervezőként dolgozott Belgiumban. 1999-től öt éven át egy jövőkutató intézet, a Stratégiakutató Intézet kutatója, kutatásszervezője, 2000 és 2004 között programigazgató, majd ügyvezető. Számos előadást tartott konferenciákon a hagyomány és az információs társadalom, tudástársadalom kapcsolatáról. A United Nations Development Programme megbízásából 2004-ben fenntartható fejlődési stratégiákat írt Albánia több térsége számára. 2005-ben a veszprémi Pannon Egyetemen tanított (Az e-közigazgatás gyakorlata).
A buddhizmussal és más vallásokkal, hagyományokkal és szellemi fejlesztő technikákkal lassan már két évtizede igyekszik minél mélyebben megismerkedni, különösen azokkal a gyakorlatokkal - egészségmegőrzés, meditáció -, amelyek a mindennapi életben jelentenek támaszt.
1990-ben egyike A Tan Kapuja Buddhista Egyház alapítóinak. 1998-tól a Tejút Iskola és Ifjúságnevelő Alapítvány elnöke. 2004 őszétől A Tan Kapuja Buddhista Főiskola Kelet-Nyugat Kutatóintézetének folyamatmenedzsere. 2007-től tanít A Tan Kapuja Buddhista Főiskola mester-képzésén (MA) buddhista pedagógiát.
Újságíróként több mint ezer cikke (riportok, interjúk, tudósítások, stb.) jelent meg napi-, heti- és havilapokban, tanulmányait pedig szakmai folyóiratokban (Cédrus, Ökotáj, e-Világ, stb.), illetve tanulmánykötetekben publikálta. Jelenleg több önálló köteten dolgozik. Főbb érdeklődési és kutatási területei: szimbólumok, szimbólumrendszerek, mitológia, archetípusok, ünnepek és szertartások, buddhista pedagógia, tudatkutatás.
Rendszeresen vezet önismereti foglalkozásokat, táborokat a Transzformáció Játék segítségével. Lakhelyén, Nagykovácsiban a Jógaközpontban Évköri időkerék meditáció címmel vezetett meditációs gyakorlatokat.
Rendszeresen publikál a Természetgyógyász Magazinban, emellett két pedagógiai folyóirat munkatársa: a Modern Iskola számára cikkeket ír, míg a Mentor Magazinnak olvasószerkesztője.